Sohbet Odaları Bitmez

yorum yok
64 okuma
11 Şubat, 2018

Gelişen teknolojinin nimetlerinden belkide en değerlisidir Sohbet Odaları. Bizi bizden alan, sıcak sohbetlerin olduğu ve zamanın akıp gittiği ortamlar. İnternetin gösterişli dünyasında sade, kendi halinde bulunurlar. Girmeniz için sizi beklerler dertleşecek binlerce insanla beraber. Günün yorgunluğunu atmak istediğinizde ulaşılabilir en basit yöntemdir aslında. Gerek bağlanması gerekse kullanması açısından insanları üzmeyen bir yapıya sahiptir. Bu nedenledir ki yıllar geçmesine rağmen asla popüleritesini kaybetmemiştir. 2000’lerin Başında en muhteşem dönemini yaşayıp şimdilerde unutulduğu sanılsa da hala yalnızların baş tacıdır.

Tarih verince anılar hatırlanıyor. icq, msn derken bir anda basit kullanımı ve kota dostu olan IRC ile tanıştı insanlar. Aslında çoğunun kullandığı program üzerinden bildiği ve çoğunun mIRC dediği giriş programı. Sohbet denince artık bu isimle anılmaya başladı o dönem. Genç, yaşlı birçok kullanıcı çok sevdi bu basit programı. Peki neydi insanları bu kadar çeken. Bu kadar basit bir program nasıl olmuştu da gönüllere taht kurmuştu. Ne ses vardı ne de görüntü. Matrix filmini bir kesim hatırlayacaktır. Akan giden kod benzeri harf kümelerine bakarak insanlar birşey görüyor gibi konuşmalar yapıyordu. İzleyenlerin pek bir şey anlamadığı bu sahne aslında Sohbet Odaları kullanan insanlara çok şey anlatıyordu. Karşınızdaki kişiyi görmeden ve duymadan onun hakkında fikir yürütüyor hatta yorum yapıyordunuz. Diyeceksiniz ki insandır konuşur, yorumlar, eleştirir.

Hayır Bu başka birşeydi. Bu aslında matrix’i yaşamaktı. insanların kurduğu cümlelerden kişiyi tanımaya başlıyordunuz. Ekranda sadece harfler vardı ama siz onu görüyordunuz. İşte bu bilinmezliğin keyfiydi. Bir anda kendinizi sanal bir ortamda canlı olarak hissediyordunuz. Bu da size sanal bir gerçeklik sunuyordu.

İşte o yıllardan beri insanlar gelişen teknolojiye aldırmadan Sohbet etmenin keyfini burada yaşadı. Önce ses sonra görüntü teknolojisi geldi. Kabul ediyoruz ilk başlarda çok popüler oldu, herkes beğendi. Yalnız bir sorun vardı, insanlar teşhir oluyordu. Kendini göstermek istemeyen veya nasıl biri olduğunu paylaşmaktan kaçınan insanlar için bu durum sıkıntılıydı.

Tarih Tekerrürden İbarettir.

Bilirsiniz retro furyasını, insanların eski eşyaları günümüzde kullanılabilir duruma getirmesi. Nerede o eski bayramlar sözünün aslında evrensel bir dilidir retro. İşte insanlar Sohbet edebilecekleri onca teknolojik yer varken yine dönüp dolaşıp Sohbet Odaları ‘nı tercih etmişlerdir. Bu aslında bir retro’dur ve sonuna kadar da hak etmiştir. Gönlünüzce takılabileceğiniz bu ortam kendinizi ifşa etmeden kullanabileceğiniz internetin bir veli nimetidir aslında. Bu yüzden de eskimeyen şarkılar gibi arada bizi sıksa da, dönüp dolaşıp bağlanırız hayata.

Hiç kullanmayan birine bu dediklerimiz tabi ki farklı gelecektir. Yahu kardeşim ışınlanma icat olacak sen ne diyorsun diyenler bile vardır. Yanılıyorsunuz, cehalet mutluluktur diye bir söz paylaşarak konuyu bitirmek isterim. Bazen herşeyi bilmek sizi mutlu etmez. Mecnun hayatında hiç görmediği Leyla için ne hallere düşmüştür. Bir ismin insanda ki etkisine bakar mısınız. Tabi ki insanlar görüşmeli konuşmalı ancak bazen beyinlerin konuşması birebir konuşmaktan daha etkilidir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Deliler.NET Sohbet Odaları - Mobil Sohbet - Chat

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

sohbet

Günlük hayatın stresli temposu içerisinde iş hayatınıza kısa aralar vermek ...

Biliyorum çok kapsamlı bir konu, sen nereden bileceksin bunları bu garip halinle ...

Burcu Esmersoy

   Türkiyenin kuşkusuz en güzel kadını.     Türkiye'nin ünlü ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Soruyu cevaplayın: