Sohbet, Mobil İle Heryerde

1 yorum
501 okuma
5 Kasım, 2017
mobil sohbet

Mobil Sohbet ‘e Giriş Çok Kolay

Hayatınızın tam merkezinde yer alan mobil teknoloji araçlarını yeterince verimli biçimde kullanıyor musunuz? Örneğin; yeni insanlarla tanışıp, gönlünüzce sohbet etmek için bir mecranız var mı? Mobil Sohbet platformunu kullanıyor musunuz?

Şimdi, hayatınızı saniyeler içerisinde tahmin edemeyeceğiniz biçimde renkli hale sokabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yalnızca platfomun uygulamasını indirmek veya yerleşik tarayıcınızdan siteye giriş yapmak. Geçmişte bir çok sohbet uygulamasını denediniz. Bilgisayarlar hayatımıza mIRC, Msn, Icq gibi bir çok sistemi dahil etti. Ancak bu mesajlaşma sistemlerinde bilgisayara bağlı kalıyordunuz ve bazı platformlarda anonim kalabilme şansınız yoktu. Benzeri şekilde günümüzde sosyalleşme için kullandığımız platformların da hemen hepsinde anonim kalabilmek mümkün değil. Belli kelime sınırları içerisinde derdinizi anlatmak zorundasınız ve maalesef istediğiniz mecralara erişememe ihtimaliniz oldukça fazla.

Oysa, Mobil Sohbet ara yüzü ile sizinle aynı maksatla sisteme giriş yapan kullanıcılara ulaşırsınız. Yani, selam verdiğiniz kullanıcının sizi refüze etme olasılığı düşüktür. Bu platformlar, hoş zaman geçirmek ve yeni insanlarla tanışıp sosyalleşmek isteyenlerin dahil olduğu yapılardır ve kadın erkek bir çok kullanıcı sistemi aktif biçimde kullanır. Siz de, sisteme hiçbir ücret ödemeden hemen giriş yapabilir ve gönlünüzce sohbet edebilirsiniz. Tabii ki, chat platformlarının da belli kuralları söz konusudur. Ama burada maksat muhabbet olduğundan, kimse size onunla neden iletişim kurmaya çalıştığınızı sormayacaktır.

Geçmişte hepimizin kullandığı Mirc ile hemen hemen aynı yapı olan uygulama, mobil cihazlardan kullanılabilen ve cihazın yükünü artırmayan bir yazılıma sahiptir. Dilediğiniz zaman giriş yapabilir, istediğinizde bağlantıyı kesebilir, mobil veri ağı üzerinden veya wifi ağlarından uygulamaya bağlanabilirsiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun, cebinizdeki cihazla Mobil Sohbet uygulamasına ulaşmak son derece kolay. Kimi mesajlaşma uygulamaları gibi çok ciddi miktarlarda veri kullanma özelliği bulunmayan uygulama, internet paketinizi tüketmeden en verimli sohbet alt yapısını size sunuyor.

Dostlarınız ve ailenizle konuşmaya çekineceğiniz cinsel konuları dahi, kimliğiniz gizli kalarak konuşabilir, karşı cinsle iletişim kurarken hiçbir şeyden çekinmeyebilirsiniz. Özgüveninizi zirvelere ulaştıran sistem üzerinde hata yapmaktan çekinmeyin, hiç kimse gerçekte kim olduğunuzu bilmiyor. Rahat olun ve sohbet etmeye başlayın.

Mobil Sohbet Sistemi

Mobil cihazlarınızdan bağlanabileceğiniz sohbet alt yapısı; güvenli bir ağ sistemidir. Kullanıcıların lokasyonları ve diğer tüm bilgileri gizlidir. Daha doğrusu sistemin doğası gereği öyle olmak durumundadır. Kullanıcılar siteye girdiğinde veya uygulamaya bağlandığında, ortak bir sunucu üzerinde oturum açarlar. Sunucu, kullanıcıların bilgilerini istemez ve kaydetmez. Yalnızca kullanıcıdan seçtiği nickname; yani takma ismi talep eder. Daha sonra kullanıcı için uygun bir slot açılarak kullanıma başlaması sağlanır. Chat esnasında gönderilen tüm metinler geçici bir sanal bellek üzerinde depolanır. Kullanıcı sunucudan bağlantısını kopardığı anda mevcut tüm veriler bütünüyle silinir. Yani, Mobil sohbet sunucuları veri kaydı da yapmazlar. Bu şartlar altında sisteme giren kullanıcıların ip adresleri, lokasyonları, kimlik bilgileri gibi tüm detayları kayıt dışı olmaktadır. Noktadan noktaya ara sunucu ile hizmet veren sunucular bu anlamda dünyanın en güvenli altyapısını sunarlar.

Mobil Sohbet uygulaması, tamamen ücretsiz bir sosyal platformdur. Ancak, tüm diğer sosyal platformların aksine bu sistem hiçbir bilgi talep etmez. Özel üye olanlar dışında hiç kimse sabit bir takma isme sahip olmayabilir, daha doğru bir anlatımla eğer seçeceğiniz takma isim başkası tarafından o esnada kullanılmıyorsa kullanabilirsiniz. Bu nedenle, anonim iletişimin bütün niteliklerine mükemmel şekilde sahip olan sistem, tam bir gizliliği sunabilir.

Sistem içerisinde sohbet odaları bulunur. Kullanıcılar, diledikleri odaya giriş yapar ve odaya dahil olan diğer kullanıcıları seçerek onlarla iletişim kurma talebinde bulunur. Bu esnada dileyen kullanıcılar özel görüşme yapabileceği gibi herkesin dahil olabildiği oda içerisinde chat de yapabilir. Hatta dileyenler kendilerine ve dostlarına özel odalar açabilir ve sohbetlerini burada devam ettirebilirler. Tabii açacağınız oda da, tüm kullanıcılar bağlantısını kestikten sonra tıpkı mesajlarda olduğu gibi silinecektir. Açtığınız odanın yöneticisi olarak kalabilmeniz için sisteme sürekli bağlı kalmanız veya özel üyelik yapmanız gerekir.

Mobil Sohbet sisteminde yapacağınız özel görüşmeler hiç kimse tarafından görüntülenemez. Sistemin doğası gereği, iki kullanıcı arasındaki veri trafiği izlemeyecek kadar karmaşık bir veri ağı üzerinden transfer edilir ve oldukça güvenlidir. Ancak, yine de tanımadığınız kişilerle özel bilgilerinizi, en azından gerçek bir samimiyet kurana dek paylaşmamanız gerektiğini unutmamalısınız. Zira sistem üzerinde sohbet etmekte olan kullanıcılardan sorumlu tutulamaz ve hiçbir konuda uygulama yöneticisi muhatap değildir. Sistem bütünüyle sohbet etmek için gerekli olan zemini sunar ki, sistem içerisinde gerçekleşen hiçbir sohbete müdahale söz konusu değildir. Yalnızca sohbet odalarının yöneticileri kullanıcıları engelleme hakkında sahiptir ki, chat genel yöneticisi de aynı şekilde kullanıcıyı engelleyebilmektedir. Yalnız, kullanıcı başka bir takma isimle giriş yapabilir ve sohbet etmeye devam edebilir. Aynı şekilde kullanıcılar da kendilerini rahatsız eden diğer kullanıcıları engelleyebilmektedir. Ancak, fiziksel adresleme söz konusu olmadığından, sistem üzerinde cereyan eden hiçbir sohbet resmi kayıtlara girememektedir.

Dünyanın En Kolay İletişim Sistemi

Mobil Chat sistemi, hemen herkesin kolayca anlayıp, hemen adapte olabileceği bir sistemdir. Uygulama ve site ara yüzleri kullanıcı dostu biçimde geliştirilmiş ve sürekli revizyonları yapılarak her geçen gün daha verimli hale getirilir. Sohbet altyapısını IRC teknolojisinden sağlayan sistem içerisinde bizim sunduğumuz özel kanalların yanı sıra global kaynaklara da erişilebilir. Sisteme girmek için yegane ihtiyaçlarınız; mobil telefon ve internet bağlantısı olacaktır. Birkaç tıklama ile istediğiniz sohbet odasına giriş yapıp, sınırsız sohbetin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Mobil teknolojilerin bir çoğunun oldukça karmaşık olması, teknolojiye hakim kullanıcıları dahi zaman zaman bezdirir. Anlaşılmaz uygulama ara yüzlerinin içerisindeki karmaşık menüler, iç içer geçmiş paneller ve cihaz adaptasyonu iyi olmayan görsel tasarımlar nedeniyle pek çok kullanıcı uygulamaları kullanamaz. Oysa Mobil Chat uygulaması, her cihaz için uyumlu, son derece anlaşılır ve çok hızlı bir uygulamadır. Hemen hiç kimse uygulamayı kullanmakta zorlanmayacak ve tamamı Türkçe olan yazılımı kolayca kullanmaya başlayabilecektir.

Mobil Chat uygulamasının en önemli özelliklerinden olan veri kullanım miktarı ise günümüzde oldukça büyük bir maliyet olan iletişim ücretlerinden tasarruf etmenizi sağlar. Uygulamayı herhangi bir wifi hattından yükledikten sonra, yazışmalarınızın hesaba bile değmeyecek kadar veri kullanması söz konusudur. Tamamen tekst altyapısı ile çalışan sohbet uygulaması, sayfalarca metin yazılması durumunda dahi megabaytla ifade edilecek veri miktarlarını kullanmaz. Aynı özellik sayesinde mobil cihazınızı yormayan sohbet uygulaması, bedavaya tüm dünya ile hızlı iletişimin en güçlü aracıdır.

Android ve Apple cihazlarınız için uygulama marketlerinden kolayca indirebileceğiniz uygulama, hiç bir ücrete tabi değildir. Özel üyelik tercih etmemeniz durumunda hiçbir ücret ödemeden saniyeler içerisinde sistemi telefonunuza kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.Ne biz, ne uygulama marketleri ne de yazılım içerisindeki herhangi bir yapı, sizden hiçbir bilgi ve belge istemeyecektir ve bütünüyle gizliliğinizi koruyarak sohbet etmeniz sağlanacaktır. Hemen uygulama marketinize giriş yapıp uygulamayı indirin veya tarayıcınızdan adresimize giriş yapın. Hepsi bu kadar.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Benzer Yazılar

sohbet siteleri

İnsanoğlu sosyal bir varlıktır. Yalnızlık pek de uygun olmadığımız bir ...

Sohbet etmek artık internet ile daha kolay ve hızlı bir hal aldı. Sohbet ...

sohbet odaları

Günlük hayatın yoruculuğunda kendimizi az da olsa rahatlatmak için internet ...

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Soruyu cevaplayın: