Mobil Sohbet Odaları

6 yorum
651 okuma
8 Ekim, 2017
mobil sohbet odaları

Mobil sohbet sitelerine talep artıyor

Sosyal medya üzerinden yıllardır iletişim kuruyor ve kendi çevremizle iyi ilişkiler kurabiliyoruz. Ancak, mevcut şartlar altında sosyal medya platformları üzerinden yeni arkadaşlıklar kurmak mümkün değil. Kaldı ki diğer internet ortamlarında da bu zemini bulabilmek mümkün değil. kadın veya erkek tüm kullanıcılar, birbirlerini sohbet etmek için arıyor olsa da maalesef uygun zemine ulaşamıyorlar. Zira sosyal medya platformlarının büyük kısmı gerçek kullanıcı kimlikleri isterken, tanımadığınız kullanıcılarla sohbet istekleriniz cezaya tabi olabiliyor. Bu nedenle sosyal medya pek de verimli bir sosyal çevre edinme yolu olarak kabul görmüyor. Bu durumda mobil sohbet uygulamalarını kullanmak veya aracı olarak kullanarak sohbet odalarına girmek son günlerde yükselen bir trend olarak dikkat çekiyor. Zira bu sistemler kullanıcılardan gerçek kimlik bilgileri istemiyor ve tanımadıklarınıza mesaj göndermek için bir engel de yok.

Günümüzde tanımadıklarınıza selam vermek, şehir şartlarında pek de mümkün değil. Yanlış anlaşılabilir ve tepki toplayabilirsiniz. Oysa mobil sohbet tam da bunun için geliştirilmiş bir sistem ve her an yüz binlerce kişiyi bu maksatla ağırlıyor. Kayıt olmak ve kullanmak için herhangi bir bedelin söz konusu olmadığı sistem, zaten bu amaca hizmet ettiğinden katılımcıların bu konuda herhangi bir önyargısı söz konusu değil. Dolayısıyla özellikle yeni arkadaşlıklar kurmak isteyenler için ülkenin ve hatta dünyanın her yerindeki kullanıcılara ulaşmak için en doğru yolun günümüzde chat olduğu yeniden anlaşılmış durumda.
90’lı yıllarda global iletişimin kalbine dönüşen sistem 7’den 70’e hemen herkes tarafından kullanılırken, sosyal medyanın ortaya çıkması ile bir süre geri plana düşmüş olsa da, sosyal medya platformlarının bazı dezavantajları nedeniyle mobil sohbet uygulamaları ile chat dünyasının yeniden yükselmesi söz konusu olmuş durumdadır. Kullanıcıların bilhassa karşılarındakilere tam anlamıyla güven duymadan kimliklerini açıklamak durumunda olmadıkları bu platform anonim olabilmek için benzersiz bir zemin.

Chat Sistemi Veri Kullanımı

Mobil veri, mevcut şartlar altında kullanıcıların telefon görüşmelerine ödediklerinden çok daha fazla para harcadıkları bir hizmet. Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları ise hatırı sayılır veri tüketimleri ile kullanıcıların bu maliyetlerini şiddetli biçimde artırıyor. Oysa bu uygulamalar text formatlı veri transferi politikası kullanıyor olmasından dolayı son derece düşük veri tüketimi seviyesine sahip ve mobil sohbet siteleri kullananların çok düşük veri tüketimine sahip olacakları kolayca söylenebilir. Herhangi bir sohbet uygulamasından çok daha düşük bir veri trafiği ile cihazınızı yormadan sorunsuzca iletişim kurabilir ve yeni dostluklara ekonomik biçimde ulaşabilirsiniz. Sosyal medyanın bu dezavantajından kurtulmak isteyenlerin ilk tercihi olan mobil sohbet uygulamasına siz de kolayca sahip olabilirsiniz.

Mobil Sohbet Yazılımı Nasıl Temin Edilir?

Mobil sohbet gerçekleştirebilmek için esasında herhangi bir yazılım indirmek zorunda değilsiniz. Dilerseniz mobil sohbet siteleri üzerinden sisteme bağlanabilirsiniz. Ancak, mobil cihazlarda kullanabilmeniz için geliştirilmiş yazılımları da bu maksatla kullanabilir ve kolayca mobil cihazını bir chat platformuna dönüştürebilirsiniz. Bunun için cihazınızın servis sağlayıcısının uygulama marketinden sohbet uygulamasını yüklemeniz yeterlidir. Android telefonlar ve tabletler için google play, Apple cihazlar için apple store üzerinden temin edilebilen uygulamalar ücretsiz olup, direkt olarak cihaza uyumlu biçimde sunulmakta ve mobil sohbet uygulamaları da mobil sohbet siteleri yazılımları gibi cihazların niteliklerine göre sorunsuz biçimde çalışabilmektedir. Cihazı yormayan kolay yazılımlar olmalarından dolayı oldukça yoğun biçimde tercih edilen mobil sohbet sisteminin gelecekte en yaygın iletişim biçimi haline geleceği tahmin edilmektedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Benzer Yazılar

kpss sınav

Kamu Personeli Seçme Sınavı, Namı diğer; KPSS nedir? Esasında bunu bir ...

Teknoloji çağı, sanayi çağından bir nebze daha statik bir ortamı bizlere ...

YorumlarYorumlar (6 Yorum)

  • Pratik olması iyi istediğimiz zaman girip sohbet ediyoruz. Saolsun deliler 🙂

  • Mobil olarak rahat bir kullanimi var gayet sadece ve hos bir sekilde sohbet edilebiliyor. Günümüz dunyasinda her sey cep telefonlarindan ve tabletlerden halledildigi icin artik mobil olarakta sohbet edebilme imkani sağlamışlar. Sadece kullanici adi yazip girip sohbet ediyorsunuz. Ben bayadir mobil olarak sohbet ediyorum hic bir dezavntajını gormedim hatta avantajlarida oluyor sürekli olarak sarjiniz yettiği sürece sohbette kalabiliyor ve yeni kişilerle tanşabiliyorsunuz. Gayet güzel ve seviyeli bir ortam kurmuslar emeği gecen herkese tsk ederim : )

  • Mobil ile artık her yere girdi çıktı yapabilirsiniz chatleşmenin cepte olduģu ahir zamandayįz ;d

  • Uzun zamandır aradığım rahatlığı sıcak aile kardeş ortamını arıyordum ayrıca mobil girişide cok rahat ellerinize sağlık Deliler.net Ailesi

  • Havada karada denizde her zman ve heryerde istediğinZ kadr rahat rahat mobil üzerinden sohbet edebilirsinz harikaa 😀

  • İşimizi kolaylastıran seylere daha cok tutundugumuz dogrudur. Mobil sohbet artık o kadar yaygın hale geldı kı hayatımızın her alanında telefon elımızde oluyor 🙂

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Soruyu cevaplayın: