Mobil Sohbet Erişilebilir en hızlı chat şekli

7 yorum
1.034 okuma
25 Ağustos, 2017
mobil sohbet cok basit

Mobil Sohbet Erişilebilir en hızlı chat şekli

Kolay ulaşım

Sohbet etmek için bir çok teknoloji aracını kullanmaya çalışıyor ama aradığınız deneyime sahip olamıyorsanız durun ve dinleyin. Size bakış açınızı değiştirecek bir seçeneği; aslında mevcut koşullarda en mantıklı uygulamayı; mobil chat altyapısını anlatacağız. Daha önce yaşamadığınız kadar benzersiz bir deneyim için sıkı tutunun, size sosyalleşme noktasında beklenmedik bir dünyanın kapılarını aralayan mobil sohbet uygulamaları bildiğiniz gibi değil… Mobil Sohbet Erişilebilir en hızlı chat şekli günümüz dünyasında kullanılan en hızlı chat yöntemidir.

mIRC uzun yıllardır chat denince yegane kaynak olarak düşünülür. Sohbet arayüzünün evrimi dikkate alındığında aslında bu çok da garip değil. Henüz mobil teknolojiler aktif değilken elbette tüm sohbet etmek isteyenler kaçınılmaz olarak bu rotayı kullanmaktaydı. Ancak, günümüzde mobil chat mIRC’den çok daha nitelikli bir zemini kullanıcılara sunmakta. Zira mobil sohbet uygulamaları eski sistemler gibi karmaşık yapılar değil ve kullanmayı öğrenmek için uzun bir süre deneyim yaşamanız gerekmiyor ve elbette bu uygulamaların bağlantı hızları da eskisinden çok daha yüksek. Ayrıca geleneksel IRC yapılarından çok daha stabil biçimde çalışabilen sistemlerin mobil cihazlar üzerinde bir yük oluşturmadığı da eklenmeli ki, günümüzde mobil cihazlarının kapasitelerinin sınır değerlerinde çalıştıklarını kabul edecek olduğumuzda bu çok önemli bir kabiliyet olsa gerek.

Hızlı ve Hafif Yazılım

Mobil sohbet web uygulaması olarak da, mobil uygulaması olarak oldukça düşük veri trafiği kullanıyor ve kullanıcıların beklentilerine bütünüyle uygun sonuçlar ortaya çıkarıyor. Normal koşullarda sohbet yazılımları, üyelik gerektirirken mobil chat platformuna katılmak için yalnızca bir Nickname; yani takma ad bulmanız yeterli. Tabii dahil olacağınız sunucuda her aynı nick’i kullanmak isterseniz sunucu üzerinde oturum açabileceğiniz bir üyelik yapmanız gerekebilir. Zira normal koşullarda mobil sohbet yazılımları herhangi bir üyelik gerektirmedikleri gibi kayıt da tutmazlar. İster mobil, isterseniz masaüstü veya laptop cihazlarınızdan bağlanın, IRC sunucularında lokasyon tespiti ve kimlik avı mümkün değildir. Bütünüyle dış bir sunucu üzerinde cereyan eden yazışmalar, belli bir temizleme süresinden sonra tamamen silinir. Bu çoğunlukla kullanıcıların arayüzü kapatmasından sonra olur. mIRC platformunda her kullanıcının kendi bilgisayarında kayıt tutulur ve yazışma geçmişine dair verilere ulaşılabilirken, mobil sohbet uygulamalarında verinin saklanması söz konusu olmadığından, yazılımın bu fonksiyonu yoktur. Dolayısıyla mobil chat uygulaması sistem kaynaklarını veri yedeklemek için kullanmadığı için sohbet sırasında sistemi daha az yorar. Sonuç olarak, son derece stabil çalışan bir sistem kullanıcılara sunulur.

Kimler Mobil sohbet Kullanabilir?

Mobil sohbet yazılımını, bir bilgisayarı veya mobil cihazı olan herkes, ekstra bir kurulum gerekmeksizin kullanabilir. Mobil chat uygulamalarının bir yaş sınırı yoktur. Sohbet edebilmek için herhangi bir ücret ödemeden sisteme giriş yapmak yeterlidir. Tercih ettiğiniz kullanıcı adını seçerek sınırsız sohbete başlayabilirsiniz.

Mobil Sohbete Giriş

Mobil chat bir uygulama olmakla birlikte bilgi teknolojisi cihazlarının entegre web tarayıcıları ile de kolayca kullanılabilen bir altyapıdır. Sohbet etmek için linki takip ederek giriş yapmanız ve sisteme giriş yapmanız yeterlidir. Mobil sohbet uygulamasına bağlanmak işte bu kadar basit.

Modern hayatın stres ortamında sosyalleşmek için sahip olduğumuz kısıtlı imkanları yeterince kullanamadığımız ve kimi zaman ne yapacağımızı bilemez halde, ıssızlığın tam ortasında kalırız. Uzmanlar tarafından da onaylanmayan bu yaşam tarzından sıyrılmak için hayat tarzımızı değiştiremiyorsak, o tarzın içerisine mobil chat uygulamalarını dahil ederek çözüm arayabiliriz. Mobil sohbet; dilediğiniz kullanıcıyla, herhangi bir süre ve metin sınırı olmadan, dilediğiniz kadar sohbet edebilmenizi sağlar. Bunun için sizden kimlik bilgileriniz dahil olmak üzere hiçbir veriyi istemeyen sistem, elbette sizi savunmasız bırakmaz. Dilediğiniz kullanıcıyı engelleyebilir, istediğiniz kanada yer alır ve dilerseniz sadece kanallarda herkese açık sohbet etmek üzere arayüzü planlayabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Mobil Sohbet Erişilebilir en hızlı chat şekli ile Mobil sohbet’in günümüzde ki önemi ve değerini anlattık. Şimdi altta ki bağlantıyı tıklayarak mobil cihazınızdan sohbete bağlanabilirsiniz.

Mobil SOHBET

bağlanmak için yukarıda ki linki tıklamanız yeterlidir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Benzer Yazılar

sohbet siteleri

İnsanoğlu sosyal bir varlıktır. Yalnızlık pek de uygun olmadığımız bir ...

Sohbet etmek artık internet ile daha kolay ve hızlı bir hal aldı. Sohbet ...

sohbet odaları

Günlük hayatın yoruculuğunda kendimizi az da olsa rahatlatmak için internet ...

YorumlarYorumlar (7 Yorum)

  • Mobil olarak sohbet edilebilecek bir site gayet basit ve kullanımı kolay tek yapaniz gereken nick yazip baglana tıklamak.

  • Burasi girdim en güzel Chat ortami. COk yerde bulundum ama burdaki samimiyet hic bir yerde yok emegi gecen herkese tessekür

  • Emeginize Yureginize Saglik Fevkaledenin Fevkinde Bir Server Ve Makale Olmus Rehber Tadinda Tesekkurler… Basarilarinizin Devamini Dilerim.

  • yakışıklıpolis

    bende yeniyim girdım guzel bi ortamdı emegı gecen herkze tşklr boyle guzel oratmlar olması benı sevindiri her fırsat oradyım.

  • Çok güzel ve samimi seviyeli bir ortam gerçekten biz çok eğleniyoruz herkesin gelip sohbet edebileceği bir yer herkesin girmesini tavsiye ederim. 😉

  • Emeğinize sağlık arkadslar gerçekten çok harika bi site olmuş . Yazınizda anlatıldığı kadar güzel raht ve seviyeli bir ortam ve birbirinden güzel arkadslar hepsi burada : ) sohbet ailemize sizleri de bekleriz …

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Soruyu cevaplayın: