Kilo artık kâbus değil: Modius

Modius

Giyilebilir teknoloji harikası kilo verdiren kulaklık

Kilo verme süreci, fazla kilolarından şikâyet eden bireyler için kâbusa dönüşebilir. Yapılan onca egzersiz ve ağır diyetler işe yarasa da başarıya ulaşana kadar geçen süreçte bireyler motivasyonlarını hep en yüksek seviyede tutmak zorunda kalırlar. Peki, sizin için beyninizi yağ yakmaya, egzersiz yaptığına ve iştahınızı azaltmaya ikna edecek bir cihaz olduğunu ve ağrılı egzersizlerin, ağır diyetlerin, kibrit kutusu büyüklüğündeki peynirlerin artık olmadığını hayal edin. Modius ismi verilen ve kulaklığa benzeyen giyilebilir teknoloji ürünüyle kilo vermek için yoğun çaba harcamanıza artık gerek yok. Şimdi bu giyilebilir teknoloji harikası cihazdan biraz daha detaylı bahsedelim.

Modius Nasıl Çalışıyor?

Kilo vermenize yardımcı olmak için beyninizin hipotalamus bölgesine düşük güçte elektrik sinyalleri göndererek vestibüler sinirinizi uyarıyor. Hipotalamus, bazı metabolik süreçlerin ve sinir sisteminin diğer aktivitelerinin düzenlenmesinde önemli rol oynayan badem büyüklüğündeki bir önbeyin bölgesidir. Modius tarafından uyarılan sinir, metabolizmayı hızlandırarak beyninizi, vücudunuzun egzersiz yaptığına ve yağ yaktığına ikna ediyor. Aynı zamanda iştahınızı da azaltarak etkili bir zayıflama gerçekleştiriyor. Modius’u tasarlayan şirket, diyet ve egzersizle birlikte kullanıldığı takdirde sonuca çok daha etkili ve hızlı yoldan ulaşılabileceğini belirtmekte.

Modius ‘un üretici firması Neurovalens ‘in CEO’su ve aynı zamanda bir nörobilimci olan Jason McKeown cihaz hakkında; “Kilo artışı ve kilo kaybı; iştahınızı, metabolik aktivitelerinizi, hormonlarınızı, ne kadar yağ depoladığınızı ve bundan çok daha fazlasını kontrol eden beyin tarafından kontrol edilir. İleri teknolojik ve nörolojik araştırmalar sonucunda, vestibüler sistemin kilo verme üzerinde güçlü bir etkisi olduğunu keşfettik. Modius, vestibüler siniri uyararak ve hipotalamusun kontrolündeki tüm merkezi sinir sistemini aktive ederek kilo vermenizi kolaylaştırmaktadır. Günde yaklaşık 45 dakikalık bir kullanımla etkili sonuçlar elde etmek mümkün.” açıklamasını yapmıştır.

Modius, bilinen herhangi bir yan etkisi olmamasıyla birlikte insanda bağımlılık yapmıyor ve kullanımı son derece güvenli. Üretici firma da kendine oldukça fazla güveniyor olmalı ki, memnun kalınmadığı takdirde müşterilerine para iadesi imkânı sunuyor. Bakalım teknoloji obeziteyi yenebilecek mi?

Bir önceki yazımda « makalem var.
yorum yok
752
24 Eylül, 2018

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.