Kadınlar ne ister? Erkekler ne anlar!

yorum yok
82 okuma
29 Ocak, 2018

Biliyorum çok kapsamlı bir konu, sen nereden bileceksin bunları bu garip halinle diyenleriniz de vardır ama; bir konu üzerinde konuşmak, fikir beyan etmek için illa ki o konu da uzman mı olmamız gerekiyor. Hadi diyelim ki öyle, peki kadınları anlamak için nasıl uzman olunur. Sohbet etmek biri hakkında fikir edinmek için yeterli mi? Filozof’un da dediği gibi; “bir konu üzerinde uzman olmak için ya o konu da eğitim veren bir üniversite bitirmek gerekir ya da usta-çırak ilişkisinden geçmek gerekir. Kadınları anlamanın bildiğim kadarıyla bir okulu yok,” ee usta çırak ilişkisine de ülkemiz hazır değil

O zaman ne yapacağız? Çok basit, sadece dikkatli olacağız. Biraz açarsak; insan ilişkilerimizde sadece yüzeysel değil daha derine inmeye zorlayacağız kendimizi. Birisiyle konuşurken, gülerken, ağlarken, eğlenirken sadece o anki içinde bulunduğumuz durumu değil, bizi o duruma getiren geçmiş faktörleri, kişileri değerleri kısacası her şeyi iyi analiz edip bu analizler doğrultusunda yine geleceğimize “yol” olmasa bile en azından yolu gösteren levhalar hazırlamamız gerekiyor.

Ama hocam sen de ne yaptın, bu kadar şeyi bilsem zaten gider yaşam koçu olurum diyenleriniz var duyuyorum Bu yaşam koçları peydah oldu demi son zamanlar da. Ne ki bu yaşam koçları ne işe yarar, hayatımı düzene sokacakmış. Yahu bir yürü git işine, sen zaten hayatında bir baltaya sap olamamışsın, birlerinin çok afedersiniz ..çından uydurduğu bir meslek. Meslek dediğime de bakmayın siz küfür edeceğim olamaycak şimdi. Neyse ne diyorduk, kendimize insan ilişkilerinde edindiğimiz tecrübeler sayesinde levhalar hazırlamamız gerekiyor.

 

Biraz daha derinlere gidelim.

Başlıkta kadınlar ne ister dedik, sen insanlardan bahsediyorsun diye bir soru geldi az önce duydum Tamam doğru ama kadın dediğimiz varlık, insan denilen varlığın bir üst modeli olduğu için, bahsetmem gerekiyordu. Ha bir de başlığı görüp, lan ahmet koş koş bunu okuyunca kesin karı-kız düşürürüm düşüncesi içinde olanlar varsa baştan uyarayım buradan size uzun vadede ekmek çıkmaz. Ama kısa vadede bir dilim ekmek vereyim size,

1- çok yakışıklı olmanız gerekiyor.

2- çok paranız olması gerekiyor.

Bu ikisinden birini kısa vadeli olarak sanki öyleymişsiniz gibi gösterebilirseniz eğer 1-2 haftalık sevgilinize hoş geldin diyebilirsiniz. Kızlar tamam herkes bu kategoride değil hemen kızmayın. Yüzde 90 lık kesim karizma ve cüzdanın doluluğuna bakıyor ve eminim ki siz diğer yüzde 10 luk kısımda yer alan, dürüsüt ve güvenilir biri olması taraftarısınız, zaten öyle olmasanız şu an bu yazıyı okumuyor olurdunuz. Hadi bir kıyak daha benden size bir erkek olarak söylüyorum, hemcinslerime güvenmeyin bizlerinde yüzde 90 lık kesimimiz kızın giderine bakıyor zaten, iyi kalpliymiş sevgi ve saygıyı her şeyin üstünde tutuyormuş hiç umurlarında değil valla. Nasıl en kısa yoldan kullanırım ben bunu derdindeler. Ama beyler siz de kızmayın bu yazıyı okuyan erkekler de diğer yüzde 10 luk kısımda zaten 😉

 

Özetlersek..

Şimdi olayı yavaş yavaş toparlamak gerekirse, kadınlar ne ister, erkekler ne anlar gibi bir soruyu cevaplamak gerçekten neredeyse imkansız ama biz Türk’lere imkansız de sonra otur ve izle. Öncelikle erkeklerin ne anladığına bakalım, bizim anladığımız genel itibariyle burada olamayan insanlardan bahsediyorum, kadınlar dürüst güvenilir çevresinde sevip sayılan ama yakışıklı ve azıcık maddi durumu yerinde birini arıyorlar diye anlıyoruz ve çoğumuzun şansı bu kriterler doğrultusunda azalıyor. Kızlarımızın gerçekten çoğunluğu bu saydıklarımı istedikleri için, ee haliyle imkansız tabi biz de bütün kızları aynı kefeye koyup, sadece eğlence aracı olarak görüyoruz ve bu yazıyı okumakta olan sen arada kaynıyorsun üzgünüm. Düşünsenize, bir erkek, son zamanlarda çoğaldı zaten arkadaşlık programları, sohbet odaları falan her yerde fink atıyor ve kendisini öyle bir tanıtıyor ki dersiniz ki dünya da adamlık ölmüş son örneği bu çocuk Neler neler anlatıyorlar akıllara zarar, yok çok severim hayır hiç kıskanç değilim evet sevdiğimi her şeyin üstünde tutarım emrine amade olurum, ağzının ortasına kürekle bir vuracaksın görecek anasının …… gözünü gözünü içiniz fesat hemen yanlış anlıyorsunuz.

Öte yandan kızlar ne anlatıyor, beni çok sevsin kıskanç olamasın bana güvensin, güven en önemli şey falan filan da, e be kızım senin yanındaki arkadaş dediğin erkekleri toplayıp sefere çıksak yunanistanı bir gece de alırız vallahi.

Şimdi bu söylediklerim yüzünden ister kızın bana ister küfür edin ama görünen gerçekler bunlar. Şimdi başlıktaki “Kadınlar ne ister? Erkekler ne anlar?” sorusunun cevabı bu kadar anlattığım şeye göre “Kadınlar ne ister! Erkekler ne anlar!” aradaki fark sadece noktalama işaretleri daha ötesi değil.

 

Aykut’un kaleminden..


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Deliler.NET Sohbet Odaları - Mobil Sohbet - Chat

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

sohbet

Günlük hayatın stresli temposu içerisinde iş hayatınıza kısa aralar vermek ...

Gelişen teknolojinin nimetlerinden belkide en değerlisidir Sohbet Odaları. Bizi ...

Burcu Esmersoy

   Türkiyenin kuşkusuz en güzel kadını.     Türkiye'nin ünlü ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Soruyu cevaplayın: