İnternet Aşkları

3 yorum
178 okuma
21 Ağustos, 2017

Teknoloji çağı, sanayi çağından bir nebze daha statik bir ortamı bizlere sunuyor olsa da, iletişimin global boyuta ulaşması ile dünyanın her noktasından insanların birbirleri ile kontak kurma olanakları artmış ve elbette buna bağlı olarak hızlı bir globalleşme süreci söz konusu olmuştur. 90’larda Chat uygulamaları ile başlayan global muhabbet ortamı, günümüzde hızının zirvesine ulaşmış durumda ki, hiç yabancı dil bilmeyenlerimizin dahi, kıtalar arası arkadaşları bulunmakta. Tabii bu arkadaşlarımızın bir kısmı ile kurulan gönül ilişkileri de hepimizin malumu.

İnternet aşkları, kimilerimiz tarafından ön yargı ile karşılanır. Oysa, fiziksel birlikteliklerin ilk dönemlerinde yaşanandan daha farklı bir durum sohbet ortamlarında gelişmez. İki karşı cinsin ilk buluşmada yapacakları; konuşmak birbirlerini tanımak ve tabii ki muhabbet etmek olacaktır. Sohbet platformlarının sağladığı da aslında bundan öte değildir. Bu noktada kişilerin gerçek kimliklerini gizleyecekleri gibi bir beklenti söz konusu olsa da, bunun fiziksel buluşmalarda da sık yaşanan bir durum olduğu unutulmamalıdır. Kendini saklamak, ikili ilişkilerde insan doğasının bir sonucudur ki, bunun chat yapmakla doğrudan bir ilişkisi söz konusu değildir. Bu tip insanlar her ortamda zaten kişiliklerini gizlerler.

Düşünün ki, internetin olmadığı dönemlerde evlenmiş kişilerin, bu günlerde birbirlerinden şikayetçi olmalarının sebebi ne olabilir? Elbette bahsettiğimiz insan nitelikleri bunun esas sebebi olarak not edilmelidir. Muhabbet esnasında, karşısındaki etkilemeye çalışan herkes, her ortamda kendini olmadığı gibi göstermeye çalışır. Elbette sanal ortamda fiziksel özellikler bakımından da bir gizleme söz konusu olabilir ki, artık kameralar aktif biçimde kullanıldığından bu noktada da bir risk söz konusu değildir. Yani, chat ortamında bir aşkın başlaması hiç de şaşırtıcı değildir ki, kişilerin fiziksel özelliklerinden çok ne düşündükleri ve hissettiklerinin önemli olduğu ikili ilişkilerde aşıkların birbirlerini analiz etmeye yeterli veriyi elde etmeleri için uygun zemin olan sohbet ortamları, pek çok riskin de elimine edilmesini sağlamaktadır.

Kime Aşık Olursunuz?

Sohbet edebildiğiniz, anlayabildiğiniz; yani iletişim kurabildiğiniz bir aşkınız olsun istersiniz değil mi? Yolda gördüğünüz herkesle bu frekansı yakalayabilmeniz mümkün değil. Bunu test edebilme şansınız da yok, zira sokakta herhangi bir karşı cinsi sizinle sohbet etmek üzere alıkoyamazsınız. Oysa muhabbet etmek ve chat yaparak birbirini tanımak ikili ilişkilerin sağlıklı biçimde kurulabilmesi için mükemmel bir zemindir. Öncelikle metal olarak uyum sağlayıp sağlayamayacağınızdan emin olup, bunun sonrasında birliktelik kurmaya karar verebilme opsiyonu, bulunmaz bir fırsat değil mi?

İşte bu nedenle, esasında modern çağın getirdiği kapalı yaşam biçiminin anti sosyalliğinden sıyrılmak için chat ortamları bulunmaz fırsatlar olarak değerlendirilebilir. Sohbet etmek için hiçbir nedene ihtiyaç duymadan sizinle konuşmayı kabul eden herhangi birisi ile konuşabilmek ve belki de insani bir ihtiyaç olan, aradığınız aşkı bulabilmek muhabbet ederek neden mümkün olmasın ki?

Batıda, yetişkinlerin eş bulmak için sohbet kafelerine gittiğini biliyor muydunuz? Birbirlerini tanımayan karşı cinslerin birbirlerine sorular sorarak tanımaya çalıştığı ortamlar olan bu kafeler, Amerika’da internetten önce vardı ve hala aktif biçimde hizmet veriyor. Tabii chat dünyası ile birlikte reytinglerinin biraz düşmüş olduğunu da kabul etmek gerekir. Zira internet mükemmel bir sohbet zeminini modern insana bedavaya sunuyor ve herhangi bir sınır koymuyor.

Kayıtlara geçmiş efsanevi internet aşklarının yanı sıra, pek çok internetten tanışmış karşı cinsin kurduğu sağlam evliliklerin olduğu bir ortamda, sohbet platformlarının kıymeti elbette aşikardır. Siz de bir sohbet platformuna hemen kaydolup, dilerseniz yeni aşklara yelken açabilir veya istediğiniz gibi muhabbet edebilirsiniz.


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Deliler.NET Sohbet Odaları - Mobil Sohbet - Chat

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

mobil sohbet odaları

Mobil sohbet sitelerine talep artıyor Sosyal medya üzerinden yıllardır ...

kpss sınav

Kamu Personeli Seçme Sınavı, Namı diğer; KPSS nedir? Esasında bunu bir ...

YorumlarYorumlar (3 Yorum)

  • Son zamanlarin trendlerinden bence bu internet aşklari benim bile çevremde internetten tanişip evlenen insanlar var. Bu gidişler artik düğünler ve kiz istemeler de internet üzerinden olacak gibi : )

  • yakışıklıpolis

    on zamanlarin trendlerinden bence bu internet aşklari benim bile çevremde internetten tanişip evlenen insanlar var. Bu gidişler artik internet üzerinde tanışmalr guzel :d

  • Aşk zaman,mekan kavramlarını alt ust eden bı kavramdır. Kişiler gercek olduktan sonra internette yada realde olması pekde bısey ıfade etmıyor bence. Net bir aractır .))

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Soruyu cevaplayın: