Chat Sohbet Dünyası

4 yorum
601 okuma
16 Ağustos, 2017
irc chat nedir?

Maksat Muhabbet Olsun…

Teknoloji iletişim alışkanlıklarımızı oldukça ciddi biçimde değiştirdi değil mi? “Nerede o eski günler” diyoruz ama eski günlerde Almanya’da ki kuzenimizle birkaç tıkla görüşemiyor, Hollanda ile mektup arkadaşı olup haftalarca cevap bekliyorduk. Sohbet mi? O da ne…

Telefonlar hala oldukça pahalı, kaldı ki telefonlarda muhabbet etmek teknolojinin diğer imkanları kadar eğlenceli de değil. Hatırlar mısınız? Bir zaman lar IRC çılgınlığı ne boyutlara ulaşmıştı. “A/S/L” kavramını bilmeyen yoktur herhalde. Dünyanın öbür ucundan hiç tanımadığımız insanlarla tanışmak fikri oldukça heyecan vericiydi ki, pek çoğumuz bildiğimiz birkaç kelime yabancı dili belki de buraya borçluyuz. Chat hayatımızın adeta ayrılmaz bir parçası değil miydi?

Tabii zaman içerisinde teknoloji ile birlikte alışkanlıklar da değişti. Her ne kadar aslında Mirc altyapısı hala var olsada, eski popülerliğini koruduğu söylenemez. Zira artık mobil teknoloji hayatı bambaşka bir boyuta taşıyor ve yeni dinamik web altyapıları ile bambaşka çözümler üretilebiliyor. Bugün mevcut web altyapısı ile dahil olabileceğiniz pek çok chat ortamı mevcut ve artık muhabbet için uygun zemin aramanıza gerek bile yok. ICQ, Forumlar, sözlükler derken, ulaştığımız nokta artık sosyal platformlar.

Birçoğumuzun en az bir sosyal platformda üyeliği var ve milyonlarca insan bu platfomları mobil cihazlarından anlık olarak takip ediyor. Yani artık sohbet anlık, muhabbet sınırsız desek yanlış olmaz. Tabii burada sohbet ettiğimiz kişilerin kimlikleri de kamuya açık olduğundan, gönlümüzde anonim sohbet yapabilme şansımız da pek yok. Ayrıca tanımadığımız kişilere kimliklerimizi gizleyerek erişmemiz de sınırlı kaynak tarafından sunuluyor. Oysa chat öyle miydi?

Doya doya sohbet için Chat hala hizmetinizde!

Kimliğinizin gizli kaldığı anonim sohbetleri yapabildiğiniz özel platformlar hakkın da bilginiz var mı? Bu ihtiyaç pek çok kimsenin arayışı konumunda ve ciddi bir kullanıcı kitlesi buna ihtiyaç duyuyor. 80’lerin telsizle arkadaş arama furyası, 90’larda Chat ile günümüzde ise özel muhabbet platformları ile elbette devam ediyor. Maksat muhabbet olsun diyorsanız, sizin için de uygun çözümler bulunuyor.

Konuşmaya ve yazmaya devam ettiğimiz sürece sohbet edeceğiz. Ve modern teknoloji bize bu noktada pek çok fırsatı sunuyor. Teknolojiden önce sahip olmadığımız pek çok kabiliyete artık sahibiz ve dünya artık çok küçük. Birkaç tuşla on binlerce kilometre ötedeki hiç tanımadığımız birisine hal hatır sorabilir, tanımıyor olmamıza rağmen onunla muhabbet edebiliriz. Ya da istersek, aynı dili konuştuğumuz kullanıcılarla sohbet edebilir ve zamanımızı kaliteli iletişim kurarak değerlendirebilir. Ne mutlu Chat icat edilmiş diyeceğimiz pek çok çözüm şimdi hizmetimizde.

Bedava Sohbet İçin Chat

Telefonla iletişim kurmak elbette bir maliyet. Peki neden bedava iletişim kurmayasınız. Sizinle aynı kafadan kullanıcılarla aynı zemini paylaşmak, konferans görüşmelerin yanı sıra özel sohbetler yapmak, mükemmel arkadaşlıklar kurup, dilerseniz bütünüyle anonim biçimde sohbeti sürdürmek veya arkadaşlıklarınızı fiziksel ortama taşımak gayet basit.

Tek yapmanız gereken Chat altyapısı sunan platformlardan birisine ücretsiz biçimde üye olup, muhabbete hemen katılmak. Büyük küçük herkesin keyifle kullandığı sosyal iletişim ağları olan Chat odalarında, sınırsız sohbet sizi bekliyor.

Maksat muhabbet olsun mottosu ile hizmet veren sohbet platformlarında, günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için dertleşmek ve sohbet etmek mümkün. Boş zamanlarınızda yeni arkadaşlıklar kurmak ve dostlarınızla doyasıya muhabbet etmek ve hoş vakit geçirmek için Chat ihtiyacını olan her şeye sahip. Kimlik bilgisi ve cep telefonu onayı gibi süreçler olmadan, bütünüyle anonim kalıp, yalnızca güvendiğiniz arkadaşlarınızla yakınlaşıp, geri kalan kullanıcıları kolayca görmezden gelebileceğiniz ve çok eğleneceğiniz chat zeminlerin kolayca ulaşın.

Ne duruyorsunuz, hemen sohbete başlayın.


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Deliler.NET Sohbet Odaları - Mobil Sohbet - Chat

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

sohbet siteleri

İnsanoğlu sosyal bir varlıktır. Yalnızlık pek de uygun olmadığımız bir ...

Sohbet etmek artık internet ile daha kolay ve hızlı bir hal aldı. Sohbet ...

sohbet odaları

Günlük hayatın yoruculuğunda kendimizi az da olsa rahatlatmak için internet ...

YorumlarYorumlar (4 Yorum)

  • Artik teknolojinin gelişmesi ile sağlanan yeni olanklarin içerisine sohbet ve chat adi altinda tanışma eğlence siteleri de mevcut. Bu sitede o siterin arasindan birisi ancak diğerlerinden ayiran belli bariz özellikler rahat ve keyifli bir sohbet ortaminin olmasi ve yonetim kadrosunun profesyonel ve sohbet sever kişilerden olmasi nedeni ile daha hoş ve daha güzel bir ortam olmuş. Hepinize tavsiye ederim sohbet ve chat dünyasi deyince bu siteyi tek geçerim hic olmazsa girin bir bakin derim.

  • maksadın muhabbet oldugu yerde laf lafı,laf kapıyı acıyor misali.. bır suru konuya dahıl oluyoruz .) Guzel bir ortam olusmus,herkes cok sıcak kanlı yonetıcılere tesekkurler

  • Sohbetin, muhabbetin, eglencenin ve keyf`in alınabileceqi , olgun bir ortam kişiliklerin oluşturduqu güzel bi ortam olmuş herkes cani gönülden gelebilir yönetim emeklerinizi TeŞekKüR edeRim.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Soruyu cevaplayın: